Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Burk med lock 5577130



*

nr 557 7130


Burk med lock

keramik, signerad, Hans Hedberg, 28


Följerätt

Ja

Utrop:

2.000 kr

Såld:

3.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 december 2008
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/12 12:08:10 1      1.500 kr
5/12 12:42:57 2      2.000 kr
7/12 16:50:39 3      1.800 kr
7/12 16:51:35 3      2.000 kr
7/12 16:51:54 3      2.100 kr
8/12 10:11:02 2      2.500 kr
8/12 12:26:21 3      2.300 kr
8/12 12:27:13 3      2.500 kr
8/12 12:43:39 3      2.600 kr
8/12 15:46:04 2      ledande budet*


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: burk med lock hans hedberg keramik
  • 8243 Ask
    med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:29
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:07
  • 8246 SkÃ¥l
    på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8001 SkÃ¥l
    Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:09




Ladda ner broschyr